Prefabrykacja i sprzedaż

 

PREFABRYKACJA ROZDZIELNIC

Oferujemy naszym klientom projektowanie, budowę i montaż (wymianę) rozdzielnic elektrycznych, szaf i pulpitów sterowniczych, tablic dla budownictwa mieszkaniowego zarówno typowych jak i wg indywidualnych projektów. Na życzenie klientów wykonujemy również remonty lub wymiany starych rozdzielnic elektrycznych wraz podłączeniami i rozruchem.
Rozdzielnice wykonywane są na bazie systemów firm:

·           Legrand,
·           Moeller,
·           Hager,
·           Schneider.

Posiadamy certyfikaty i rekomendacje producentów tych systemów. Nietypowe rozwiązania realizujemy na bazie własnych konstrukcji. Każda nasza rozdzielnica wnikliwie kontrolowana jest przez wyspecjalizowanych pracowników, a także poddawana próbom układów sterowniczych oraz wstępnemu rozruchowi technologicznemu. Dzięki stosowaniu materiałów najwyższej jakości i wykonywaniu montażu przez doświadczonych pracowników, każdą naszą rozdzielnicę cechuje wysoka jakość, bezpieczeństwo i niezawodność działania. Rozdzielnice wykonywane są szybko i terminowo.
Na wykonane przez nas prace udzielamy 5-cio letniej gwarancji. Wykonujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Rozdzielnice przez nas wykonane posiadają znak CE potwierdzający wykonanie zgodnie z prawem budowlanym i obowiązującymi normami.

 

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ

Zaostrzenie Prawa Energetycznego i urynkowienie cen spowodowało zainteresowanie firm oszczędzaniem energii elektrycznej. Jedną z metod minimalizacji kosztów energii elektrycznej jest kompensacja mocy biernej. Prawidłowo przeprowadzona kompensacja zmniejszy do minimum opłaty za energię bierną a także może pomniejszyć opłaty za energię czynną. Koszt zainstalowania urządzeń do kompensacji mocy biernej w stosunku do ponoszonych opłat za energie elektryczną jest relatywnie niski. Statystycznie całkowity koszt inwestycji winien zwrócić się w ciągu max 12 miesięcy. Niektórzy klienci posiadają stare baterie kondensatorów, w których pomiar i regulacja zrealizowana jest na prostych regulatorach mocy biernej lub wręcz bezpośrednio włączonych do sieci energetycznej. Układy z przestarzałymi regulatorami są zbyt wolne w dobieraniu odpowiedniej ilości członów kondensatorowych, co w rezultacie powoduje wydłużenie czasu nie kompensowania, a także przekompensowania sieci. Przekompensowanie sieci występuje również przy stosowaniu baterii kondensatorów bez regulatora powodując niepotrzebne opłaty za energię bierną pojemnościową. Coraz częściej w zakładach przemysłowych eksploatuje się odbiorniki energii elektrycznej o charakterystykach nieliniowych. Urządzenia te (napędy prądu stałego, falowniki, wszystkie rodzaje prostowników, UPS-y) przyczyniają się do obniżenia jakości mocy w sieciach elektrycznych, wprowadzając do sieci zakłócenia w postaci wyższych harmonicznych. Kompensacja mocy biernej w sieciach zakłóconych wyższymi harmonicznymi przy pomocy bloków kondensatorowych może spowodować rezonans. W przypadku, gdy częstotliwość rezonansowa zbiegnie się z częstotliwością harmoniczną wystąpi wzmocnienie prądów sinusoidalnych i zakłócenie napięcia, a w konsekwencji zwiększenie strat w transformatorach, co obniży ich obciążalność, większe nagrzewanie przewodów, zmniejszenie wydajności maszyn itp. Lekarstwem na to jest zastosowanie baterii kondensatorów z dławikami blokującymi.

 

 

GRAWEROWANIE

Grawerujemy szyldziki z opisami w przedstawionej poniżej kolorystyce. Szyldy standardowo podklejamy pianką samoprzylepną.